Naši Lektoři

Lucie Jelínková
Nedostupný obrázek

Jsem maminka tří dětí, která si splnila svůj sen o vlastní cukrářské výrobě. Vše se podařilo, výroba funguje a já teď můžu předávat své dovednosti dál nejen v oblasti tradiční perníkové výroby.

Zdeněk Křížek
Zdeněk Křížek

Moje kuchařská kariéra začala v hotelu Jalta, kde jako první v té době měli v restauraci teppanyaki – japonský speciální stůl s grilovací deskou pro úpravu jídel přímo před zraky hostů. Velice rychle jsem se stal velkým fandou japonské kuchyně. Dlouholeté pracovní zkušenosti jsem získával z asijských hotelů v Číně, Malajsii a Japonsku, kde jsem si prohluboval a rozšiřoval znalosti asijské kuchyně.

​Od roku 2018 pracuji na pozici Executive Culinary Chef​ pro síť OREA HOTELS & RESORTS.

Pavel Mareš
Pavel Mareš

Po vítězstvích v juniorských soutěžích a po mém působení v Českém národním týmu kuchařů nabízím již pěknou řádku let jako majitel a šéfkuchař restaurace Tři knížata městu Jihlava ty nejlepší gurmánské požitky.

Tomáš Seitl
Tomáš Seitl

Jako kuchař jsem procestoval Evropu a měl možnost se seznámit s rozdílnými druhy restauračních zařízení i odlišnou kulturou stravování. Od velikánů, hotelů se sedmisty pokoji, po drobky, rodinné restaurace. Rád si promítám v hlavě momenty, kdy v absolutním tempu rozpálené kuchyně sleduji od sporáku vlny, které se rozbijí o řecké pobřeží. A nebo při ranní přípravě zeleniny pozoruji, jak se zvedá mlha a slunce začíná osvětlovat kopce do dáli se táhnoucích hor ve švýcarském středohoří. Množství rozdílných charakterů, konceptů a surovin nesmazatelně ovlivnilo můj pohled na tvůrčí proces a rozšířilo úhel pohledu na vaření a kulturu jídla. Tak jako jedinečnost každé chvíle i cesta životem nás všech je nezaměnitelná. A podobným způsobem vnímám i recepty a tudíž výsledné pokrmy. Konkrétní místo či sezona nabízí určité suroviny. Potom vstupuje do hry rozšířené vědomí zkušenostmi, když z běžných ingrediencí tvořím jedinečný pokrm díky netradičním kombinacím nebo úpravou technologického postupu přípravy. Rád přistupuji k vaření jako k činnosti vedoucí k otevření se novým možnostem, objevení nepoznaných cest a způsobu, jak prostřednictvým pokrmu proměnit okamžik v zapamatováníhodný bod na cestě putování životem. Vydejte se se mnou na cestu.

Vanda Pálková
Vanda Pálková

Ahoj, jsem Vanda, nadšená propagátorka zdobení krémem.

V České republice a na Slovensku vystupuji pod značkou Sladké mámení - Revoluce ve zdobení.  Na konci srpna 2016 jsem v ČR a SR spustila na FB kampaň s cílem dát vědět o něčem novém, co u nás ještě nikdo moc neznal - květinkové zdobení speciálními špičkami, které dělají jedním tahem krásné krémové květy.

Vytvořila jsem vlastní luxusní BE FINEST cukrářskou sadu na zdobení dortů a cupcakes pomocí krému. Začala jsem pořádat kurzy květinkového zdobení. Od podzimu 2016 do listopadu 2019 se skupinových kurzů zúčastnilo 272 lidí! Dnes je již dostupný jen v on-line podobě.

V březnu 2018 jsem odjela do Jižní Koreje, udělala jsem testy a získala certifikáty od IKAFCD (Mezinárodní korejská asociace designérů dortů), kteří používají korejskou techniku zdobení krémem.

Od dubna 2018 a do listopadu 2019 se mých skupinových kurzů korejského zdobení v ČR a SR zúčastnilo 130 lidí.

V prosinci 2018 jsem byla na týden v Dubaji, zúčastnila jsem se dvou workshopů s certifikací, jeden s TOP ruskými cake designers Tortik Annushka a druhý s cake designer & international instructor kanaďankou Lima Cakes. Všichni jsou to jedničky ve svém oboru. 

Vše, co jsem se naučila, natočím a vy se s tím seznámíte v první on-line česko-slovenské vzdělávací cukrářské platformě nebo v samostatných on-line kurzech.

V lednu 2019 jsem odletěla do Thajska a získala certifikát od té nejlepší na světě ve špachtlování krémem. Je to nejnovější trend ve zdobení dortů. Od konce února do listopadu 2019 se mých kurzů špachtlování zúčastnilo 128 lidí. 

Veronika Došková
Veronika Došková

Vaření a pečení je mým koníčkem, který se stal i mojí prací. V roce 2014 jsem začala v Jihlavě organizovat Restaurant day. A to už byl jen malý krůček k mnohem většímu projektu - kuchařskému studiu Gurmandie.

Nejčastěji vařím českou klasiku, ale moc ráda to zpestřím i nějakým kouskem ze zahraničí. Ráda experimentuji a vymýšlím si své recepty. A nejraději jsem, když mnou připravené jídlo ostatním chutná.

Se synovou celiakií do života naší rodiny a do mého kuchařského spektra přibyly nové dříve neznámé suroviny. Byla to výzva, kterou jsem zvládla levou zadní a jsem ráda, že bezlepkově můžu stravu odlehčovat i ostatním členům rodiny. 

Od mala jsem jezdila na dětské tábory - jako dítě, jako praktikantka, jako vedoucí. Nejvíc zkušeností jak pracovat s dětmi, jak jim nejlépe předávat nové znalosti a dovednosti jsem se naučila na dětech svých.

A proto jsem ráda, že teď v Gurmandii mohu tyto své zkušenosti využít při dětských oslavách nebo při kurzech vaření a pečení pro děti nebo pro začátečníky.

Jsem ráda, že v mém kuchařském studiu Gurmandie mohu lidem nabízet spoustu možností, jak si obohatit jídelníček a přitom se skvěle bavit a odreagovat se.

Helena Fléglová
Helena Fléglová

Být cukrářkou nikdy nebylo mým snem a popravdě mě to nikdy ani nenapadlo, ale životní cesty jsou nevyzpytatelné… :-) V průběhu základky jsem přestoupila na francouzské gymnázium, pak pokračovala na Vysokou školu ekonomickou v Praze. Na konci bakaláře jsem nastoupila na místo provozního manažera v Cukrárně U Zlaté Konvice. Tím jsem se dostala do světa sladkostí, v tu dobu ale byly moje vize o budoucím zaměstnání naprosto odlišné…
Jednoho dne však nastal zlom, jedna malá náhoda, která mi změnila život. :-) Víte, jak málo stačilo? Totálně selhal nový cukrář a já neměla jinou možnost, než ho zastoupit a něco vyrobit. Od té doby jsem se o cukrařinu začala zajímat stále víc a víc, navštěvovala různé semináře, nakupovala a četla knihy, zkoušela nové recepty. Bavilo mě to, ale stále jsem v tomto krásném řemeslu svou budoucnost neviděla.
Postupem času přišly na řadu kurzy se světově známými cukráři konané v Čechách. Jejich neuvěřitelná profesionalita, vstřícnost a lidskost mě přesvědčily o tom, že to řemeslo, které je u nás vnímané jako lehce „podúrovňové“, je naprosto úžasné a člověk má neuvěřitelně možností seberealizace. Vydala jsem se do Francie (École Christophe Michalak), Španělska (Aula Jordi Bordas), Belgie (Chocolate Academy Patrick Aubrion)…jednalo se však o poměrně krátké akce. Věděla jsem, že jestli chci dělat toto řemeslo na vysoké úrovni, musím do zahraničí na delší dobu, proto jsem se vydala do Barcelony a strávila dva krásné měsíce v cukrárně Bubo Barcelona, v tu dobu vedenou světově známým šéfcukrářem Carlesem Mampelem.  A od té doby jsem věděla, co chci v životě dělat.

Jan Horký
Jan Horký

Jako kuchař pracuji odjakživa. Již při studiu jsem nastoupil do první restaurace, ve které jsem se záhy stal zástupcem šéfkuchaře. Pro svoji práci jsem vždy volil restaurace, které mi nabízely možnosti profesního růstu, např. Rybí trh, Flambée, Francouzská a plzeňská restaurace v Obecním domě, Zlatá Praha (hotel Intercontinental), Hotel Hyatt Hong Kong, Hotel Intercontinental Madrid, Hotel Pan Pacific Singapore, restaurace budovy OSN New York.
Mým největším úspěchem je letošní zisk zlatých medailí na dvou světových pohárech a absolutní vítězství na mistrovství světa v Singapouru.

Radka Vrzalová
Radka Vrzalová

Už přes 10 let se zabývám bezlepkovou a přidruženými dietami k onemocnění celiakií a alergiemi na lepek či pšenici. Tvoření nových receptů a zkoušení nových potravin je můj obrovský koníček a relaxuji tím své pracovní vytížení. Prostě u něj odpočívám.

Proč jsem se tím vůbec začala bavit? Vzniklo to vlastně kvůli mojí první dceři, u které byla celiakie diagnostikována už ve 3 letech. Chopili jsme se toho s manželem radikálně a 8 let jsme vařili a připravovali dceři svačiny a obědy do školy a školky, tak aby neměla pocit, že je JINÁ…

Proto stránka s názvem bezlepkovamatka.cz.

A protože mi potraviny a jejich zpracování bylo vždy velmi blízké a studovala jsem podobné obory, snažila jsem se a dodneška se snažím vytvořit recept na něco dobrého a třeba i zdravého pro všechny, kdo si zrovna nemohou v potravinách moc vybírat. Je mi blízké a troufám si říci, že rozumím i spletitým zákonům a vyhláškám, které se týkají alergenů v potravinách a jejich sledování v potravinářských provozech. Tyto zkušenosti jsem nabrala ve své dosavadní praxi technologa a manažera kvality v potravinářské firmě.

Ivana Stenzlová
Ivana Stenzlová

Výživa dokáže víc, než jen zasytit....
Odříkání, hladovění, diety či počítaní kalorií, to není šťastný život, nýbrž celoživotní trápení.
Jediná správná cesta ke zdraví a štíhlosti je vyvážený stravovací program
Správná a zdravá výživa musí tělu dávat sílu a energii. V létě musí chladit a v zimě prohřívat. Musí přispívat k pozitivnímu myšlení a koncentraci. Musí tělo udržovat štíhlé a chránit ho před nemocemi.
Při svém studiu v zahraničí jsem se seznámila s dietologií západní i východní. Teprve spojením obou pramenů jsem vytvořila komplexní a funkční stravovací program, který dává tělu nejen štíhlost, je prevencí proti civilizačním chorobám, ale dokáže i některé z nich úspěšně léčit.
Tím nejdůležitějším momentem ve zdravé výživě pro mě, je její chutnost. Zdravé pokrmy totiž nepřesvědčí tím, že jsou zdravé, ale tím, že jsou chutné!

Vaše Ivana Stenzlová

Klára Harvánková
Klára Harvánková

Ahoj, jmenuji se Klára a věnuji se několik let kuchařské artistice se zaměřením na CARVING. (dekorativní vyřezávání do ovoce a zeleniny)

K této činnosti jsem se dostala při studiu na Hotelové škole, kterou jsem ze začátku studovat nechtěla, protože slovo gastronomie mi vůbec nic neříkalo. Snažila jsem se tedy najít činnost, které bych se mohla po dobu studia věnovat. Udělala jsem si mnoho kurzů, které škola nabízela od studené kuchyně, barmanství až po carving, který mě oslovil nejvíce a věnuji se mu dodnes.

V lednu 2019 jsem vstoupila do Czech-Slovak Carving Teamu díky, kterému jsem poznala mnoho skvělých a inspirativních lidí, kteří mě posunuli dopředu.

Svoje dovednosti jsem využila při mnoha akcích jako jsou rauty, svatby, narozeninové oslavy, zdobení dortů, rautových mís a mnoho dalšího.

Za své největší úspěchy považuji:

  • 2 zlaté medaile a absolutní vítězství v Hradci Králové - GASTROHRADEC 2019,
  • 2 zlaté a absolutní vítězství z MELOUNOVÉHO ŠAMPIONÁTU 2019 ,
  • největší radost mám ze zlaté a stříbrné medaile ze SVĚTOVÉ OLYMPIÁDY ve Stuttgartu 2020.
Martin Svatek
Martin Svatek

Borec, co umí luxusně vařit.

Šéfkuchař restaurace hotelu Nautilus v Táboře a člen českého národního týmu kuchařů, kterému svým umem dopomohl k získání světového poháru v Singapouru.

Petr Vološčuk
Petr Vološčuk

K vaření jsem se dostal už jako malý kluk. Jak s oblibou říkám, nic jiného ani neumím.

Patřím mezi ty šťastné, pro které se jejich koníček stal životním posláním.

Miluji vaření a přistupuji k němu s láskou, pokorou i vášní!

Pojďte se mnou v Gurmandii moji vášeň sdílet!

Michal Beneš
Michal Beneš

Bývaly časy, kdy byl pro mě olivový olej jen tím, co najdete v olejničce v každé kuchyni nebo na stole v restauraci spolu s octem či solí. Pak mě ale můj někdejší zaměstnavatel poslal na pár let do italské Apulie, kde často kam oko dohlédne, nevidí nic jiného, než olivový háj.

Začal jsem zjišťovat, že za tím olejem je tvrdá poctivá práce a po generace budovaná kultura, která předurčila, jak dnes vypadají mnohé středomořské oblasti. A začal jsem také objevovat, že není olej jako olej, a to nejen z pohledu kvality, ale zejména vůně a chuti. Jeho špatná volba vám může zničit zážitek z jídla stejně jako špatná volba vína.

Následný sommeliérský kurz v Miláně mě pak definitivně nasměroval na cestu neustálého degustování a experimentování, a to nejen olivového oleje. Jakmile totiž jednou nastoupíte do tohoto vlaku, není cesty zpět. Změní vám život, ať chcete, nebo nechcete. Každý den objevujete nové vůně či chutě a jejich kombinace. Svět kolem vás je tak čím dál pestřejší.

Iva Roháčová
Iva Roháčová
Jmenuju se Iva, jsem založením takzvaně kreativní, což znamená, že přede mnou neobstojí prázdný papír, plátno, tričko nebo jiná plocha, která mě láká ke kreslení a malování. Fascinuje mě pohled na krabičku plnou barviček a je jedno, zda jsou to pastelky, fixy, nebo tuby s barvou libovolného druhu a použití. Neustále něco zkouším, vymýšlím a objevuji, dodává mi to sílu a radost.

Nejvíce maluji na textil, hlavně v posledních několika letech, kdy se naše rodina rozrostla o spoustu dětí, kterým jsou mé obrázky určeny především. A také se občas těším na "důchod"... ne, nechci rychle zestárnout, jen mě láká představa volného času a ta sposuta nepomalovaných malířských pláten.
 
Nedávno se mi otevřel nový svět - cukrářské umění, pečení a zdobení dortů a jiných dobrůtek, kterému jsem propadla celou svou duší :-).

S myšlenkou spojit tvorbu dortů s malováním jsem si pohrávala vlastně už od mého prvního dortu, (březen 2012) kdy jsem štětec použila nejen jako dekoraci, ale poprvé i k obarvení, neznalá potravinářských barev a jejich široké možnosti použití, zvolila jsem kakao... je to ten se štětci a tužkami :-). Necelý měsíc po té jsem už neodolala a na dort jsem malovala slunečnice pro mou maminku. Dokonale jsem ale malování dortů propadla, když jsem potkala Alenku na jejím báječném kurzu zdobení (duben 2013). Nejen, že jsem pod jejím milým vedením vykouzlila krémové růže, o kterých se mi ani nezdálo, ale objevila jsem svět gelových a tekutých barev a láska byla na světě... od té doby se snažím, aby moje dorty byly potěšením nejen pro chuťové pohárky, ale také pro oči. Zatím poslední, lépe řečeno nejnovější kapitolou v oboru sladkého malování je airbrush. Toužila jsem po něm, aniž bych tušila, co vše je možné díky němu vykouzlit. Dnes to vím a jsem nadšená.
Tomáš Tea Klouda
Tomáš Tea Klouda

Čaji se věnuji od konce roku 2004, zajímám se o chuťové spektrum, přípravu, kvalitu, nabídku prodejců, raritky, zpracování a vše s čajem spojené. Za léta popíjení znám účinky čaje, vhodnost čaje dle sezónních podmínek, preference zákazníků v oblasti čaje v podnicích, náročnost časovou pro provoz na jednotlivé druhy přípravy, kritéria pro volbu nádobí, sestavování čajového lístku apod. Věřím, že dosavadní úspěchy a vytrvalá práce jsou aspekty, které vás natolik přesvědčí, že i vy nás svěříte svou důvěru. Těším se na případnou spolupráci a jakékoliv rovině. Provádím nezávislé recenze na čaj a nečaj - k nahléhnutí zde: http://cajovnicka.4fan.cz/

Gabriela Hradecká
Gabriela Hradecká

Jsem aktivní žena, máma tři dětí a miluji život a taky pečení chleba. Rozhodla jsem se tuto zkušenost předávat dál a tak na svých kurzech uslyšíte ucelené teoretické i praktické informace o pečení kváskového pečiva doma. Kdo nechce nebo nemůže přijít na živý kurz, má možnost zakoupit si zde na webu v sekci On-line kurzy svůj video-kurz, který je sestaven z 6 videí, které vás provedou procesem pečení chleba doma, ať už klasického, nebo bezlepkového. Živé kurzy pečení chleba - klasické i bezlepkové, probíhají po celé České republice. Mými kurzy prošlo několik set lidí a zpětné vazby hovoří o jejich velké spokojenosti. Na podzim roku 2016 vyšla má první kniha Domácí kváskové pečení, která pojednává o pečení chleba z žitného kvásku. Kniha je k dostání v knihkupectvích, e-shopech i přímo na mých kurzech. Kniha je kompletní a ucelenou informací ohledně pečení z žitného kvásku včetně postupů, foto-postupů a 16 receptů na kváskové pečivo a je určena začátečníkům, ale inspiraci zde najdou jistě i zdatnější pekaři.

Jitka Syslová
Jitka Syslová

Cukrářka tělem i duší protřelá léty praxe v odborném výcviku na odborném učilišti a hlavně vlastní cukrářskou činností. Největší radost má, když může pracovat s dětmi.

Jana Balíková
Jana Balíková

"Cestujeme, abychom zjistili, kam opravdu patříme."

S tímto heslem se Jana pustila do poznávání Toskánska a dalších částí Itálie. A nejen země, ale i gastronomie ji uchvátila.

Poznává Itálii, potkává kuchaře nebo staré italské babičky, od kterých získává recepty a zkušenosti.

A proto je právě Jana ta, která ví o italské kuchyni a o samotné Itálii spoustu zajímavých informací, o které se s vámi chce podělit.

Olda Heřman
Olda Heřman

Kdo z Jihlavy by neznal pekárnu Veselo?

No a kdo by neznal toho, kdo za tím vším stojí, Oldu Heřmana?

A protože Olda svému řemeslu rozumí víc než dobře, tak kdo jiný by měl v Gurmandii vést kurzy pečení pečiva?

Martin Hniďák
Martin Hniďák

Jsem šéfkuchař v malém hotelu v Jižních Čechách, kde našim klientům připravujeme čerstvé a pestré vegetariánské jídlo. Zkušenosti jsem začal sbírat ve své domácí restauraci, pak v Ajurvédské restauraci Grazing Daysi v Praze, vegetariánských a raw bistrech a v restauraci Vegtral. Všude hrála hlavní roli telenina. Svými zkušenostmi podporuji i studenty hotelové školy ve Velkém Meziříčí.

Při vaření se inspiruji sezónou a lokálními možnostmi. Zelenina hýří barvami, chutěmi, strukturou a nabízí nespočet kombinací. Sám si zeleninu pěstuji na zahrádce. Zelenina je můj život.

Jestli máš rád zeleninu a dochází ti nápady nebo jestli nemáš rád zeleninu a nevěříš, že zeleninové jídlo může být krásné, chutné a plnohodnotné, přijď se obohatit, inspirovat či přesvědčit, že zelenina je dar pro všechny a její tajemství se skrývá nejen v chuti.

 

Eliška Klanicová
Eliška Klanicová

Eliška vystudovala angličtinu a ekonomii, ale srdce ji vždycky táhlo do kuchyně a především k pečení.

Jednoho dne se rozhodla udělat radikální krok a přestěhovala se do Londýna, kde na prestižní Le Cordon Bleu vystudovala vaření a cukrařinu a získala tzv. Grand Diploma, velký kuchařský diplom.

Eliška je cukrářkou v síti La Collezione a vymýšlí dezerty např. pro restauraci La Finestra in Cucina, je lektorkou školy vaření Laboratorio a taky autorkou blogu elikatesy.cz.

Gabriele Lui
Gabriele Lui

Jsem Ital a není tedy nic zvláštního, že mám rád italskou kuchyni a kvalitní suroviny. Pocházím ze severní Itálie z oblasti LAGO DI GARDA, z území plného slunce, obklopujících hor, usměvavých lidí a dobrého jídla. Oblast největšího italského přírodního jezera je známá svou velmi úrodnou půdou a skvělými podmínkami pro pěstování a výrobu vysoce kvalitního a zdravého olivového oleje a výtečných lehkých italských vín.

Mým velkým hobby je italská kuchyně. V Itálii jsem se zúčastnil kurzu  PROFESIONALE PIZZAIOLO a jsem tedy profesionální certifikovaný pizzař.

Obchodní partneři
Copyright © 2021 SEO kvalitně. All rights reserved www.gurmandie.cz.